06. 06. 2017. - „ Још увек возим“

У уторак, 06. јуна 2017. у организацији Савеза параплегичара и квадриплегичара Србије и Савета за безбедност саобраћаја града Сомбора, ученици трећег разреда наше Школе били су у прилици да присуствују предавању под називом: „ Још увек возим“. Ово је уједно и назив пројекта чији је циљ да лица са инвалидитетом, која су инвалидност стекла у саобраћајним незгодама, утичу на свест младих о важности поштовања саобраћајних прописа.
Предавач, Славиша Савић, координатор пројекта, са својих 17 година био је као и сви његови вршњаци. Сањао је да постане машински инжењер, имао је много жеља и планова. И онда, како он каже, „ тај један тренутак који је можда трајао пар секунди, можда и краће, променио је читав мој живот“. Инвалид је 24 године.
Предавање је имало и мотивациони карактер: „Ми желимо да покажемо да и поред недаћа кроз које човек пролази, он и даље мора да се уздигне и настави даље...“
После овог предавања из учионице нико није изашао равнодушан. Полазећи од тога да је пример најбоље васпитно средство, верујем да ће ово предавање бити животна лекција која се не заборавља.

Весна Мажибрада, педагог