06.03.2017. СОМБОРСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ НА МЕЂУНАРОДНОМ САЈМУ ОБРАЗОВАЊА „ПУТОКАЗИ“

У понедељак, 06.03.2017. године 40 ученика, два професора и педагог наше Школе су посетили 12. Међународни сајам образовања „Путокази“ у Новом Саду.
Сајам је пружио прилику ученицима завршних разреда основних и средњих школа да на једном месту имају увид у комплетну понуду образовних институција. На „ Путоказима“ су се представили сви факултети Новосадског универзитета, као и три научна института, приватни факултети, високе и средње школе са територије Војводине, а образовну понуду својих земаља промовисали су и Амбасада Канаде и Француски институт у Србији.
Одлазак на Сајам образовања је финансирао Покрајински секретаријат за образовање, управу и националне заједнице. Министарство просвете, науке и технолошког развоја је подржало ову манифестацију.
Ово је још једна у низу активности које је Школа организовала с циљем помоћи ученицима у успешном избору будућег занимања.