СПОЈ ЛЕПОГ И РАДНОГ!

Ученици другог разреда Гимназије "Вељко Петровић" су један новембарски викенд провели на посебан начин и то у Италији где су имали амбијенталну наставу из српског језика.
Обрада песме нашег великог песника Лазе Костића, који је део живота био и Сомборац, рађена је на оригиналан начин и то у Венецији, испред цркве Santa Maria della Salute. Спој лепог и радног био је пун погодак! Ученици су доживели песму у сјајном , како казу нестварном амбијенту.
Овакав рад и угођај су успели да остваре захваљујући својој професорки др Лидији Неранџић-Чанда, која је била главни организатор овог изузетног, несвакидашњег пројекта.
Ученици одушевљење несебично деле са својим пријатељима у ишчекивању да се догоди нешто слично у скорије време.

Јована Громовић, ученица II-2 Гимназије “Вељко Петровић”

2019.

Посета музејима