ДАН ШКОЛЕ 2015.

Гимназија “Вељко Петровић” прославила је 15. октобра 2015. Дан школе. Свечаност је одржана у Свечаној сали Гимназије. Поводом Дана школе била је представљена изложба академске сликарке Марије Шарац, која је такође била ученица Гимназије.
На почетку, хор је отпевао химну Гимназије Gaudeamus Igitur, предвођен професорком Миљаном Парчетић. Након химне, присутнима се обратио в.д. директор др Ладислав Фекете. Покрајински секретар за образовање господин Михаљ Њилаш такође се обратио присутнима. Затим је господин Слободан Ловрић саопштио резултате конкурса који је Гимназија расписала поводом Дана школе. Професорка Рената Цветков прочитала је свој, првонаграђен рад. Виктор Ђурић, ученик 2-4, извео је на гитари музичку нумеру “Арстске игре” Франсиска Тареге. Песму Вељка Петровића “У пролазу” рецитовао је Никола Паравина. Након рецитације в.д. директор др Ладислав Фекете уручио је признање Истакнути пријатељ Гимназије “Вељко Петровић” академику професору др Ивану Гутману и академику професору др Рајку Игићу. Академик професор др Иван Гутман обратио се присутнима. По жељи академика професора Рајка Игића, који није био у прилици да присуствује, одрецитована је његова песма “Лази Костићу из далека.” Ученица 2-4 одељења Ксенија Сотин извела је на виолини музичку нумеру “Медитација” из опере “Таис” Жила Маснеа. Ученица 4-6 одељења Моника Герштмајер говорила је песму Петра Кантора. Пре отварања изложбе Тања Недељков говорила је текст Синише Стричевића “Није лепо оно што је...” Затим је в.д. директор Ладислав Фекете отворио изложбу Марије Шарац.

Jош фотографија