Гимназијалци акцијом чишћења Великог бачког канала започињу еко-пројекат „5 недеља екоактивизма“!

У суботу 16. септембра, ученици сомборске гимназије „Вељко Петровић“, акцијом чишћења Великог бачког канала започињу са реализацијом еко-пројекат „5 недеља екоактивизма“. Пројекат има за циљ да створи еколошки безбедне услове за младе и остале грађане Сомбора кроз едукацију и мотивацију младих за одговорније понашање према животној средини. Иницијативу су покренули ученици Гимназије, чланови ученичког парламента, који су до сада већ реализовали неколико успешних акција у локалној заједници, а и истоимени пројекат прошле године који се показао као пример добре прексе. Пројекат обухвата неколико еко-иницијатива: акција дељена еко-торби са принтом еко-поруке испред већих трговинских ланаца у Сомбору, акција осликавања зида у дворишту Гимназије екомуралом и акцију исписивања еко-порука на већем броју места у граду, чишћење обале Великог бачког канала и озелењавање јавног простора. Све ове активности заједно чине 5 викенда активности тј. 5 недеља екоактивизма које подижу еколошку свест, развијају еколошку одговорност и волонтерски дух. Партнери на реализацији пројекта су Општински одбор покрета горана Сомбор и Центар за развој образовања „Планета“. Пројекат „5 недеља екоактивизма“ финансиран је од стране града Сомбора у оквиру конкурса „ЛАП за младе 2016.“ и Министарства омладине и спорта у оквиру конкурса „Млади су закон“.