Српски Језик - Школска година 2008/09

Конкурси:

На конкурсним такмичењима из Српског језика и књижевности постигнути су следећи резултати:

На Првом међународном фестивалу за децу и омладину до 30 година "Магда Симин", Катарина Ковчин, ученица IV-5 одељења, је освојила прву награду за прицу у категорији средноњошколаца.

На литералном наградном конкурсу "Школа без бола" за покрајинске средње школе, прво место освојили су ученици Гимназије: Теодора Ковчин III-5, Младен Живковић IV-5, Катарина Ковчин IV-5.

На међународном лителарном конкурсу Валентина Клецин, ученица I-4 одељења, добила је специјалну награду за рад "Звуци мога завичаја", а Душан Мажибрада, ученик I-4, добио је похвалницу за рад на исту тему.

Републичко такмичење:

На Републичком такмичењу из Српског језика и књижевности постигнути су следећи резултати:

У категорији II разреда:

• II-3 разред: Сања Ђукић - 2. награда

Oкружно такмичење:

На окружном такмичењу из Српског језика и књижевности постигнути су следећи резултати:

У категорији I разреда:

• I-5 разред: Дора Варга - 1. место

У категорији II разреда:

• II-3 разред: Сања Ђукић - 2. место
  • II-2 разред: Милијана Стошић - 2. место

У категорији III разреда:

• III-6 разред: СтефанЛанчушки - 2. место

Општинско такмичење:

У категорији II разреда :

• II-1 разред: Ана Бошњак - 2. место
  • II-3 разред: Сања Ђукић - 2. место
  • II-3 разред: Маја Радмила - 3. место
  • II-2 разред: Ивана Дојић - 4. место

У категорији III разреда :

• III-6 разред: Ланчушки Стефан - 1. место
  • III-3 разред: Марија Живковић - 2. место
  • III-4 разред: Софија Андријановић - 2. место
  • III-3 разред: Дејан Бајић - 3. место
  • III-3 разред: Снежана Мијић - 3. место
  • III-3 разред: Катарина Петковић - 3. место
  • III-3 разред: Кристина Дошен - 3. место

У категорији IV разреда:

• IV-2 разред: Вања Вулин - 1. место

По броју бодова, право учешћа на окружном такмичењу из српског језика и језичке културе остварили су само ученици другог разреда и Стефан Ланћушки, ученик III-6 одељења.

Професори: Милица Миличевић, Видослава Гајић, Лидија Чанда-Неранчић и Мирјана Гогић