ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ – школска година 2012/13.

Стрељаштво:

На РЕПУБЛИЧКОМ такмичењу у стрељаштву Инес Пашти, ученица III-4 одељења освојила је III место.

На ОПШТИНСКОМ такмичењу у стрељаштву Инес Пашти, ученица III-4 одељења освојила је прво место и пласман на Републичком такмичењу, а мушка екипа школе друго место.

Одбојка:

На републичком такмичењу у одбојци женска екипа наше школе освојила је осмо место. Такмичење је трајало два дана, а у сваком дану играле су се по две утакмице. Првог дана такмичења екипа наше школе изгубила је од лесковачке и крагујевачке гимназије што их је спречило да прођу у прва три тима. Сутрадан су у борби за 7. место играле против Трстеника и изгубиле, док су у утакмици за 8. место против Параћина победиле резултатом 2:1.

Чланови наше екипе биле су: Наталија Маћешић (IV5), Соња Бацковић (II1), Миа Мандарић (II1), Љубица Ненадић (IV2), Мила Милетић (II3), Милица Лилић (I4), Милица Мраовић (III3), Маја Грбић (I4), Јелена Варадинац (I4), Сања Грубјешић (I1) и Мила Брбаклић (I3).

Димитриа Станишић 1-1

На окружном такмичењу у одбојци (13.2.2013.) женска екипа наше школе је освојила прво место.

Чланови наше екипе су: Наталија Маћешић (IV5), Соња Бацковић (II1), Миа Мандарић (II1), Љубица Ненадић (IV2), Мила Милетић (II3), Милица Лилић (I4), Милица Мраовић (III3), Маја Грбић (I4), Јелена Варадинац (I4), Соња Грубљешић (I1) и Мила Брбаклић (I3)

Проглашење спортисте године:

У оквиру проглашења најбољих спортиста 2012. године од стране Спортског савеза града Сомбора за најбољу средњу школу проглашена је Гимназија "Вељко Петровић"; за најуспешнијег ученика средњих школа, Душан Јевтић, ученик IV3 разреда, а за најуспешнијег професора средњих школа, професор Мира Трифунов.