СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ – школска година 2013/14.

Oпштинско такмичење из српског језика и језичке културе, 22.03. 2014:

На општинском такмичењу из српског језика и језичке културе ученици наше школе постигли су следеће резултате:

У категорији првих разреда:

1. Наташа Ивановић I1 - I место
2. Борка Шаула I1 - II место
3. Милица Којић I1 - III место

У категорији других разреда:

1. Александра Секулић II3 - I место
2. Милан Шакић II3 - II место
3. Милица Буловић II5 - III место
4. Ања Просеница II3 - III место

У категорији трећих разреда:

1. Никола Миловановић III5 - II место
2. Милица Миленковић III5 - III место
3. Милица Матијевић III5 - III место

У категорији четвртих разреда:
1. Марко Деак IV5 - I место
2. Анастасија Ђуран IV3 - I место

Пласман за учешће на окружном такмичењу такође имају и Горица АћимовићI2 и Тамара Глогиња IV3.

Честитамо ученицима и професорима Мирјани Гогић, Лидији Неранџић-Чанда, Бранислави Стојановић и Милици Миличевић на постигнутим резултатима.

Лука Крчевинац, ученик I2 дељења се пласирао за учешће на Зонској смотри рецитатора.

Републичко такмичењe лингвистичких секција, јануар 2014:

Лингвистчка секција наше школе освојила је 2. место на Републичком такмичењу лингвистичких секција основних и средњих школа., у организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Друштва за српски језик И књижевност Србије И Вукове задужбине. Награда је уручена 16. јануара 2014. на Филолошком факултету у Београду. На такмичењу смо учествовали са два рада:

1) ИНДИВИДУАЛНИ: ,,Приступ, анализа и решења такмичарских задатака из лингвистике- од основног, напредног до међународног нивоа” који је урадила Анастасија Ђуран (IV-3) и

2) КОЛЕКТИВНИМ РАДОМ: ,,Примери креолизације мађарског језика војвођанских Мађара који живе на територији Сомбора” (урадили: Аннамариа Ури (III-6), Кристиан Антолович (II-6), Моника Гермајер (II-6), Моника Месарош (II-6), Каролина Лангбајн (II-6), и Андеа Ковач (II-6).

Руководилац секције и ментор награђених радова: Лидија Неранџић Чанда.