ФИЗИКА– Школска година 2015/16.

Републичко такмичење, 23.04.2016. у Алексинцу

На 54. Републичком такмичењу из физике за средње школе, одржаном 22. и 23. априла 2016. у Алексинцу, учествовала су два ученика наше Гимназије. Ласло Ури ученик другог разреда - проф. Ладислав Палфи и Андреј Кукурузар ученик трећег разреда - проф. Љиљана Мијатовић. Ласло и Андреј су остварили сјајне резултае и освојили по трећу награду. Такмичење је протекло без проблема.
У оквиру програма такмичења, док су ученици радили задатке од 10-14 часова 22. априла, професорима је одржано предавање "Организовање наставе физике на Медицинском факултету у Нишу од оснивања до данас", скупштина одељења за средње школе ДФС и излет до Руске цркве у Горњем Адровцу, место погибије пуковника Рајевског (Вронски из романа "Ана Карењина").

(Проф. Љиљана Мијатовић)

Архива

Valid XHTML 1.0 Strict! | Мапа сајта | Контакт | © 2007-2016. проф. Душко Обрадовић и проф. Светлана Варићак - Васић са ученицима Гимназије,
уз посебан допринос ученика Предрага Илкића(IV-5/2011.)