СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ – школска година 2016/17.

27.05.2017. Републичко такмичење из српског језика и језичке културе

На Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе које је одржано у Тршићу, 27.05.2017. Наташа Ивановић, ученица IV4 је освојила треће место.

14. 05. 2017. Републичко такмичење - Књижевна олимпијада

На Републичком такмичењу из књижевности – Књижевна олимпијада које је одржано у Сремским Карловцима, 14. 05. 2017. ученици наше Школе су постигли запажене резултате.

1.Марина Цвијановић I3- друго место

У категорији II разреда:
1. Тања Недељков II5 - прво место
2. Ленка Настасић II3 - треће место

У категорији IV разреда:
1. Милош Михаиловић IV4 - треће место

29.04.2017. Окружно такмичење из српског језика и језичке културе

На Окружном такмичењу из српског језика и језичке културе одржаног 29.04.2017. године ученици наше Школе су постигли следеће резултате:

1. Јана Кујунџић I4 - прво место
2. Далиа Кораћ I1 - друго место

1. Јована Тепшић II2 - прво место
2. Мирјана Одановић II5 - друго место
3. Рајко Загорац II5 - треће место

1. Вук Лакић III1 - прво место

1. Наташа Ивановић IV4 - прво место
2. Горица Аћимовић IV2 - друго место
3. Јелена Цупаћ IV4 - друго место

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима и професорима Милици Миличевић, Карлу Фудереру, Марини Антић и Лидији Неранџић Чанда.

08.04.2017. Окружно такмичење - Књижевна олимпијада

На Окружном такмичењу – Књижевна олимпијада које је одржано 08.04.2017. ученици наше Школе постигнути су следеће резултате:

1.Даница Опачић - прво место
2.Марина Цвијановић - прво место
3.Ксенија Лазовић - друго место
4.Јована Крстић - треће место

1.Тара Воркапић - прво место
2.Стефан Павловић - прво место
3.Ленка Настасић - друго место
4.Тања Недељков - треће место

1. Анђела Тојагић III3 - прво место

1. Милош Михаиловић IV4 - прво место

18.03.2017. Општинско такмичење - Књижевна олимпијада

На Општинском такмичењу – Књижевна олимпијада које је одржано 18.03.2017. ученици наше Школе су постигли следеће резултате:

1. Ксенија Лазић I4 - прво место
2. Јована Крстић I2 - друго место
3. Даница Опачић I3 - друго место
4. Марина Цвијановић I3 - друго место
5. Анастасија Ђурковић I3 - треће место

1. Тара Воркапић II4 - прво место
2. Стефан Павловић II5 - прво место
3. Тања Недељков II4 - прво место
4. Марко Кричка II5 - треће место
5. Сања Гаврић II4 - треће место

1. Анђела Тојагић III3 - прво место
2. Вук Лакић III1 - друго место
3. Милица Пејин III3 - треће местo

1. Милош Михаиловић IV4 - прво место

05.03.2017. Општинско такмичење из Српског језика и језичке културе

На Општинском такмичењу које је одржано 05.03.2017. године постигнути су следећи резултати:

- У категорији I разреда:
1. Јана Кујунџић - прво место
2. Далиа Кораћ - прво место
3. Николина Галетин - друго место
4. Реља Тохољ - треће место

- У категорији II разреда:
1. Мирјана Одановић - прво место
2. Јована Тепшић - прво место
3. Јелена Вранић - друго место
4. Рајко Загорац - треће место
5. Ана Дучић - четврто место

1. Вук Лакић - прво место
2. Александра Грујић - треће место

1. Горица Аћимовић - прво место
2. Јелена Цупаћ - прво место
3. Борка Шаула - треће место

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима и њиховим професорима: Милици Миличевић, Лидији Неранџић Чанда, Марини Антић, Карлу Фудереру.

04.03.2017. Зонска смотра рецитатора „Песниче народа мог” СУБОТИЦА

Зонска смотра рецитатора „Песниче народа мог” одржана је у суботу, 4. марта 2017. године, у Градској библиотеци Суботица у организацији Градске библиотеке Суботица и Савеза уметничког стваралаштва аматера Војводине.
Милош Кескеновић, ученик 3-2 Гимназије „Вељко Петровић“ освојио је пласман на Покрајинску смотру рецитатора која ће се одржати у Сечњу 30. априла 2017... више

16.01.2017. РЕЗУЛТАТИ РЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧАЊА ЛИНГВИСТИЧКИХ СЕКЦИЈА

На Републичком такмичењу лингвистичких секција основних и средњих школа Србије лингвистичких секција наше Школе освојила је трећу награду. Чланови секције су: Горица Аћимовић, Наташа Ивановић, Јована Громовић, и Јована Тепшић.
Честитамо ученицима на постигнутом изузетном резултату и њиховој професорици Лидији Неранџић Чанда.

09.12.2016. ЛИТЕРАРНЕ НАГРАДЕ ЗА ДВЕ НАШЕ УЧЕНИЦЕ

Ученица IV разреда, Марија Цвијић, освојила је прву награду на литерарном конкурсу за ученике средњих школа за најбољи есеј, песму или причу на слободну тему. Конкурс је расписан од стране културно-просветне заједнице Кула у оквиру 56. културно-пропагандне акције Месец књиге. Осим награђених ученика и њихових предметних професора, додели награда присуствовао је, поред предстваника културно-просветне заједнице Кула, и истакнути сомборски песник Давид Кеман Дако, који је читао одломке из своје нове књиге, те давао стручне савете талентованим ученицима и одговарао на њихова питања.
Након доделе награда, дружење се наставило на коктелу који су домаћини приредили.

Градска библиотека „Карло Бијелицки“ у Сомбору већ једну деценију приређује Вељкове дане у славу великог писца Раванграда, Вељка Петровића. Том приликом се додељује Вељкова голубица – награда за свеукупно приповедачко стваралаштво, као и Голубић – међународна награда за најуспелију дечју причу.
Жири Голубића у саставу - Анкица Вучковић, Анђелија Пругинић и Радмила Лазаревић, доделио је три награде у три категорије. У трећој категорији, за ученике средњих школа, другу награду за причу Камелеон, добила је Јана Стојисављевић , ученица I-5 разреда Гимназије „Вељко Петровић“ Сомбор.
Додела награда је уприличена 9.12.2016. у просторијама дечијег одељења библиотеке када су уз пигодан програм и прочитане награђене приче.