ГОДИНА

ДАН ШКОЛЕ 2017.

Прослава Дана школе одржана је 16.10.2017. у Свечаној сали Гимназије. На почетку свечаности, у свом обраћању ђацима, професорима и уваженим гостима, директор школе др Ладислав Фекете акценат свог говора ставља на успехе наших ђака у претходној години, години у којој је 23 ученика освојило једно од прва три места на републичким такмичењима. Као и претходних година, најуспешнији ученици награђени су дипломом и књигама.
Ученици су заједно са професоркама српског језика и књижевности Марином Антић и Ланом Матијевић припремили програм о животу и делу Вељка Петровића. Свечаност су музиком и песмом употпунили ученици Музичке школе Петар Коњовић и школски хор Гимназије под руководством професорке музичке културе Марије Стошић. Хор је премијерно за ову прилику извео химну наше школе. Текст химне написала је ученица Гимназије Јована Громовић, а Јована је уједно и овогодишња добитница прве награде на литерарном конкурсу који је наша школа расписала и ове године поводом Дана школе. Другу награду освојила је Нина Мирчета, док је рад Марије Костић заслужио трећу награду.
Ове године, свечаност поводом Дана школе је обележило присуство Његовог преосвештенства епископа бачког господина др Иринеја коме је уручено признање Истакнути пријатељ Гимназије Вељко Петровић. Његово преосвештенство епископ бачки господин др Иринеј је и сам био ђак наше школе у периоду од 1961. до 1965. У свом обраћању, он је нагласио значај и утицај Гимназије и њених професора, како на њега самог, тако и на све остале ђаке који су прошли кроз ову школу.
Одлуком Наставничког већа, признање Истакнути пријатељ Гимназије Вељко Петровић, додељено је и професору Душку Обрадовићу за дугогодишњи значајан допринос подизања угледа Гимназије Вељко Петровић кроз постигнуте резултате у свом раду.

Марина Антић, професор

НАЈУСПЕШНИЈИ УЧЕНИЦИ У ШКОЛСКОЈ 2016/2017. ГОДИНИ:

Наставничко веће Гимназије „Вељко Петровић“ поводом Дана школе награђује најуспешније ученике у току прошле школске године по смеровима.

ПРВИ РАЗРЕД:

• ДРУШТВЕНО-ЈЕЗИЧКИ СМЕР: Марина Цвијановић
  • ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКИ СМЕР: Страхиња Секулић
  • ОПШТИ СМЕР: Мартина Гужвањ

ДРУГИ РАЗРЕД:

• ДРУШТВЕНИ СМЕР: Ленка Настасић
  • ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКИ СМЕР: Тања Недељков
  • ОПШТИ СМЕР: Жофиа Галац

ТРЕЋИ РАЗРЕД:

• ДРУШТВЕНИ СМЕР: Петра Парчетић
  • ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКИ СМЕР: Никола Радић
  • ОПШТИ СМЕР: Ласло Ури (III-6)

Поред ових ученика, награђују се и следећи ученици који су на Републичким такмичењима освојили једно од прва три места:

• Марко Кричка, прво место из Историје;
  • Виктор Лучић, друга награда из Рачунарства и информатике;
  • Ана Ађелић, трећа награда из Математике;
  • Јована Костић, трећа награда из Физике.

Честитамо свим награђеним ученицима и њиховим професорима – менторима.

ЗВУЧНИ ЗАПИС БЕСЕДЕ ЕПИСКОПА ИРИНЕЈА И КОМЕНТАР НА САЈТУ ЕПАРХИЈЕ БАЧКЕ.

Фотографије - Десимир Радановић

inst