ИЗЛОЖБЕ 2019/20.

26.02.2020. ИЗЛОЖБА СЛИКА ГИМНАЗИЈАЛКЕ РЕБЕКЕ ОБАДИЋ „ТРЕПТАЈИ МАШТЕ“

У среду 26. фебруара у 18 h. у свечаној сали Гимназије „Вељко Петровић“ (учионица 53) отворена је изложба слика гимназијалке Ребеке Обадић „Трептаји маште.“Отварању су присуствовали ученици школе, Ребекини пријатељи и породица. Присутнима се обратила професорица ликовне културе Мила Крстић Красуљак, која је подсетила присутне на све познате и признате сликаре који су излагали своја дела у сомборској Гимназији, као и на чињеницу да је Ребекина изложба друга самостална изложба ученика Гимназије. Професорица је поменула и то да је наш чувени сликар Милан Коњовић управо први пут излагао у Гимназији. Ребекин неоспоран таленат али и труд и свакодневни рад очитавају се на свакој изложеној слици и сугеришу да се пред нама већ сада налази прави уметник.

Мила Крстић Красуљак, професор ликовне културе

inst