ДАН СВЕТОГ САВЕ 2017.

Светосавска прослава одржана је 27.1.2017. у просторијама Гимназије. Прославу су својим присуством увеличали ученици и професори наше школе, уважени гости, као и овогодишња кума, градоначелница Душанка Голубовић.
Сам програм био је прожет етно мотивима. Ученици су заједно са професорицом Српског језика и књижевности, Ланом Матијевић, припремили игроказ о животу и делу Св.Саве. Успешности програма у многоме је допринео школски хор предвођен професорицом музичког Маријом Хајнал Стошић, као и етно хор сомборске музичке школе. Ученицима и професорима додељене су награде и признања, као и претходних година. Награда Наталија - Натка Ћатовић ове године је додељена Горици Аћимовић, ученици IV-2 разреда.

НАШИ НАЈБОЉИ РЕЗУЛТАТИ НА ТАКМИЧЕЊИМА У ТОКУ ШКОЛСКЕ 2015/2016.:

• Андреј Кукурузар - бронзана медаља на Светској хемијској олимпијади у Грузији (у конкуренцији 260 средњошколаца из 67 земаља), трећа награда из хемије и физике, треће место из биологије на Републичком такмичењу

РЕПУБЛИЧКИ НИВО:

• Милош Михаиловић – друго место на Смотри истраживачких радова из психологије;
  • Лидија Јерковић - друго место на Смотри истраживачких радова из психологије;
  • Никола Радић – друга награда из рачунарства и информатике;
  • Дарко Арнаут - друга награда из рачунарства и информатике;
  • Никола Шебек – трећа награда из рачунарства и информатике;
  • Виктор Лучић - трећа награда из рачунарства и информатике;
  • Ласло Ури – трећа награда из физике и математике;
  • Неда Делић – трећа награда из математике;
  • Горица Аћимовић – трећа награда за најбољи писмени задатак из српског језика и књижевности;
  • Милица Лазић – прво место на такмичењу у џудоу;
  • ЛИНГВИСТИЧКА СЕКЦИЈА - трећа награда ( чланови секције: Горица Аћимовић, Наташа Ивановић, Јована Громовић и Јована Тепшић)

Честитамо свим ученицима на постигнутим изузетним резултатима и њиховим професорима – менторима: Ивани Вујошевић, Лидији Неранџић Чанда, Душку Обрадовићу, Љиљани Мијатовић, Госпави Пољак, Радмили Бабичковић, Марку Сударићу, Ренати Фирстнер и Ладиславу Палфи.

Репортажу ТВ Среће можете погледати испод.

inst
yt