ДАН СВЕТОГ САВЕ 2021.

Традиционално обележавање школске славе - Св. Саве уприличено је 27. јануара 2021. г. са почетком у 12:00 уз ограничен број присутних. Обележавању су присуствовали представник локалне самоуправе, војске и представници Школске управе. Кум на слави је Милан Стакић, некадашњи ученик школе, а сада директор Центра за стручно усавршавање. Освећење и сечење славског колача служио је Отац Срђан Перић.
Пригодан програм припремио је вероучитељ Александар Шарчански, а певачком групом Гимназије дириговала је Марија Стошић.
Водитељ кратког програма био је матурант Василије Маркезић, а стихове Наткине песме рецитовала је матуранткиња Теа Савовић.
Традиционалну награду за поезију – „Наталија Натка Ћатовић“, на основу одлуке Наставничког већа по предлогу стручног већа за српски језик и књижевност, добио је матурант Јован Перић.
Претходне године нису одржана многа такмичења, па су радници Гимназије бити награђени у другим категоријама:

За посебан допринос медијској промоцији школе у последњих годину дана:
др Лидија Неранџић Чанда, др Снежана Клепић, др Душан Лукић, Душко Обрадовић, Ивана Кох Јербић, Зоран Младеновић, Радмила Бабичковић и Соња Смиљанић.

За савесну реализацију својих обавеза при настави на даљину:
Милица Миличевић, Зоран Младеновић, Горан Стајин и Данијела Тохољ.

За пружање подршке колегама у реализацији наставе на даљину:
Мирјана Лукач, Бранка Гојковић, Владимир Мајски, Карло Фудерер и Јасмина Раденковић Шолаја.

Поред њих награђена је и помоћни радник који обавља послове курирства Јања Лукић као дугогодишња радница која ће ускоро у пензију, а последњих годину дана је посебно савесно обављала своје обавезе и тиме допринела функционисању школе.

На приредби су учествовале и ученице:
Ловрић Ивана (III-1), Шнајдеров Андреја (IV-1), Родић Теодора (III-3) и Шево Тијана (IV-2).

Душан Мишковић, директор

inst