ТАКМИЧЕЊА 2018/2019.

12.05.2019. РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ – КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

На Републичком такмичењу из књижевности Књижевна олимпијада које је одржано 12. маја 2019. године у Сремским Карловцима ученице трећег разреда Гимназије "Вељко Петровић" постигле су велики успех. Даница Опачић освојила је друго место, а Марина Цвијановић треће место. Оне су поновиле свој прошлогодишњи пласман и тако показале да су и даље на републичком врху у познавању књижевности што је ове године још вреднији успех јер их ослобађа пријемног испита на факултетима где се полаже тест из српског језика и књижевности. На такмичењу је учествовала и Јелена Божић, ученица другог разреда која није успела да освоји неку од награда. Ученице је за такмичење припремала њихов ментор, проф. Милица Миличевић.

18.05.2019. РЕПУБЛИЧКИ ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС

На 27. Републичком литерарном конкурсу „Светосавље и наше доба“ ученици наше школе остварили су следеће резултате:

• Милан Милић (IV3) – 2. награда
  • Ленка Настасић (IV3) – 3. награда

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима и њиховом ментору проф. Лидији Неранџић Чанди.

15.05.2019. 26. ПОЕТСКИ КОНКУРС „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“

На 26. поетском конкурсу „Десанка Максимовић“ Ленка Настасић, ученица IV3 одељења, изабрана је за једног од десет финалиста. Честитамо Ленки на постигнутом успеху и њеном ментору проф. др Лидији Неранџић Чанди.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊE ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ, 2019.

На Окружном такмичењу из српског језика и језичке културе ученици наше школе остварили су следеће резултате:

• Андријана Стојковић (I5) – 1. место
  • Ема Глумац (I3) – 2. место

• Далиа Кораћ (III1) – 1. место

• Ана Дучић (IV4) – 1. место
  • Јована Тепшић (IV2) – 2. место
  • Ленка Настасић (IV3) – 3. место

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима и њиховим менторима проф. Снежани Клепић, Маји Ђерић, Карлу Фудереру и Лидији Неранџић Чанди.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊE ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА - КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА, 2019.

На Окружном такмичењу ученика гимназија и средњих стручних школа – Књижевна олимпијада, ученици наше школе остварили су следеће резултате:

• Јелена Ђаковић (I5) – 1. место
  • Радмила Стојиљковић (I5) – 1. место

У категорији других разреда:

• Јелена Божић (II1) – 1. место
  • Сара Роквић (II5) – 2. место
  • Мина Вукелић (II3) – 3. место
  • Јован Перић (II4) – 4. место

• Даница Опачић (III3) – 1. место
  • Марина Цвијановић (III3) – 3. место
  • Ксенија Лазић (III4) – 4. место

• Ленка Настасић (IV3) – 1. место

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима и њиховим професорима Маји Ђерић, Милици Миличевић, Снежани Клепић и Лидији Неранџић Чанди.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊE ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ, 2019.

На Општинском такмичењу из српског језика и језичке културе које је одржано у Сомбору, 23.03.2019. ученици наше Школе постигли суследеће резултате:

• Ема Глумац, I5 – прво место
  • Анђела Илић, I5 – треће место

У категорији других разреда:

• Урош Вучковић, II4 – треће место

• Далија Кораћ, III1 – прво место
  • Реља Тохољ, III5 – друго место

• Ленка Настасић, IV3 – прво место
  • Ивана Марић, IV1 – друго место

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима и њиховим менторима проф. Снежани Клепић, Милици Миличевић, Маји Ђерић, Карлу Фудереру и Лидији Неранџић Чанди.

09.03.2019. ЗОНСКА СМОТРА РЕЦИТАТОРА, 2019.

Зонска смотра рецитатора «Песниче народа мог» одржана је у суботу 9. марта 2019. године у Градској библиотеци Суботица у организацији Градске библиотеке Суботица и Савеза уметничког стваралаштва аматера Војводине.
Рецитаторе је пратио и оценио жири у саставу: Миодраг Петровић, глумац и песник из Новог Сада, Каталин Фазекаш, педагог из Новог Сада и Катарина Челиковић, професорка из Суботице.
На Зонској смотри рецитатора у категорији старијег узраста наступило је 22 рецитатора из општина: Суботица, Апатин, Сомбор, Бачка Топола, Мали Иђош, Ада и Сента.
Међу њима били су и ученици наше школе: Петар Карас и Андреја Шнајдеров, а Петар Карас, ученик 4-2, је са песмом Љубомира Симовића «Чизме» је освојио пролаз на Покрајинску смотру која ће се одржати у Сечњу 14. априла 2019. године.
Ученике је за смотру припремала проф. Милица Миличевић, руководилац рецитаторске секције.

проф. Милица Миличевић

ОПШТИНСКОМ ТАКМИЧЕЊУ РЕЦИТАТОРА „ПЕСНИЧЕ НАРОДА МОГ“, 2019.

На Општинском такмичењу рецитатора „Песниче народа мог“, ученици наше школе Андреја Шнајдеров (II1) и Петар Карас (IV2) остварили су пролаз на Зонску смотру.

Честитамо ученицима и професорици Милици Миличевић.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊE ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА - КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА, 2019.

На Општинском такмичењу – Књижевна олимпијада, ученици наше школе су такође остварили запажене резултате.
Поред ученика који су остварили директан пласман (Тања Недељков (IV5), Марина Цвијановић (III3), Даница Опачић (III3), Ксенија Лазић (III4), Јован Перић (II4), Сара Роквић (II5), Андријана Стојковић (I5)), на окружно такмичење пласирали су се Јелена Ђаковић, Радмила Стојиљковић, Мина Вукелић, Јелена Божић и Ленка Настасић.

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима и њиховим професорима Маји Ђерић, Милици Миличевић, Снежани Клепић и Лидији Неранџић Чанда.

inst
yt