ТАКМИЧЕЊА 2020/2021.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Окружно такмичење из физике за средњошколце одржано је 20. фебруара у Гимназији.

У категорији првих разреда Александар Губица и Немања Мајски освојили су прву награду; Милош Пешут, Лена Шаула Таталовић и Александар Рајић трећу награду и Татјана Драганов похвалу. Свим наведеним ученицима физику предаје Љиљана Мијатовић.
У категорији других разреда за ученике који физику не раде по програму природно-математичком смеру, прву награду освојио је Лазар Зубовић из Средње техничке школе.
У категорији четвртих разреда прву награду је освојио Светозар Пољак, а трећу награду освојио је Милош Стојко.
Сви ученици који су освојили прве награде позвани су на републичко такмичење које ће се одржати крајем марта у Крагујевцу.

30.01.2021. - ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Општинско такмичење из физике за средњошколце одржано је у суботу, 30. јануара у Гимназији „Вељко Петровић“.
Најупешнији ученци су били Александар Губица који је освојио прву награду у категорији првих разреда и Милош Стојко који је био најбољи у четвртом разреду. Прву награду у посебној категорији за стручне школе освојио је Лазар Зубовић из другог разреда Средње техничке школе.
Друге награде су освојили: Немања Мајски и Милош Пешут у категорији првих разреда, а Светозар Пољак у категорији четвртих разреда.
Треће награде су освојили Татјана Драганов, Александар Рајић и Лена Таталовић Шаула из првог разреда Гимназије.
Свим награђеним ученицима из Гимназије ментор је Љиљана Мијатовић, Драгица Перић је ментор Лазара Зубовића из СТШ.

Душан Мишковић, директор

inst