ГОДИНА

ДАН ШКОЛЕ 2020.

Последњих седам година, 15. октобра, Гимназија „Вељко Петровић“ обележава Дан школе. Тог дана, пре 148 година, основана је Државна сомборска гимназија која се сматра претечом данашње гимназије.
Гимназија је ове године, тим поводом, организовала пригодну свечаност и отворила изложбу ученичких ликовних радова.
На свечаности су награђени ученици са најуспешнијим литерарним радовима на теме инспирисане књижевним стваралаштвом Вељка Петровића. Аутор најуспешнијег рада је Петар Марковић, ученик другог разреда. Другонаграђени је био Василије Безбрадица, а трећу нагрaду су поделиле: Александра Жужић и Сања Иван.
За дугогодишњи допринос угледу Гимназије, пензионисане професорице Мила Ћатовић и Живодарка Крстић, одлуком Наставничког већа, проглашене су Изузетним пријатељима гимназије.
Ученици чији су ликовни радови били изложени су: Марија Куцурски, Ребека Обадић, Мила Салаи, Вања Тошић, Јелена Ђаковић, Тања Цигић Парчетић, Андреа Жуљевић, Мила Цвејић, Милица Туцаковић и Анастасија Малеташкић.
У кратком музичком програму наступали су: Анреја Шнајдеров, Тијана Шево, Адел Бошњак и Ена Ђорђевић.
Програм је водила Марија Куцурски.
У организацији програма су учествовали ученици: Млађан Теодора, Мајсторовић Сташа, Игор Никић и Урош Огризовић, као и професори Марина Антић Хајнал, Мила Крстић Красуљак и Марија Стошић.
У рестриктивним условима због епидемиолошке ситуације свечаност је приређена пред мањим бројем званица, наставника и ученика уз придржавање свих предвиђених мера.

Душан Мишковић, директор

inst