Актуелно у Гимназији"Вељко Петровић"

Избори у Републици Школарији

Први избори у Републици Школарији одржани су 1994. године. Првог децембра 2008. године одржани су 14. избори године у ШОК-у представило се пет најбољих странки. Годинама се одржава ова дуга традиција која се организује у склопу предмета УСТАВ И ПРАВА ГРАЂАНА. Иако ови избори последњих година служе као прилика ученицима да се маскирају и изразе своје таленте на пољу глуме, права сврха јесте да ученици кроз практичан рад науче како се организују политичке странке, шта повезује чланове једне странке, који су њихови циљеви и на који начин се странке оглашавају у предизборној кампањи.

И овог пута гимназијалци су показали изузетну креативност и смисао за хумор којим су улепшали вече свима онима који су изборима присуствовали. Улазнице су коштале симболичних 100 динара а сав прикупљен новац биће уложен у пројекат КУЋА НА ПОЛА ПУТА чији је циљ да обезбеди кућу за пунолетну децу из дома за незбринуту децу МИРОСЛАВ АНТИЋ. У припреми је и снимак избора који ће такође бити продаван како би се прикупио новац за овај пројекат.