ПОЈАЧАЈ ЗАБАВУ, СМАЊИ АЛКОХОЛ

У петак, 27.марта 2009.године, у Соколском Дому одржана је свирка под називом "Појачај забаву, смањи алкохол". Ова акција се изводи у склопу пројекта "Јачање капацитета младих за активно учешће у локалној заједници" од стране Удружења Грађана - Сомборски Омладински Бум. На многим радионицама тема је била алкохолизам младих. Било је право изненађење колико људи са којима се свакодневно сусрећемо, има проблем с алкохолом. Млади су спровели анкету по школама међу младима о томе колико често пију, када и зашто. Дошли су до закључка да млади пију због наводног недостатка садржаја и става да без опијања нема забаве. На свирци се није служио алкохол и био је циљ да се докаже да је апсолутно могуће забавити се без опијања. Улаз је био бесплатан, наступали су Change, Misfitsmania138, S 17 Crew. Акција је изазвала позитивне реакције и велики одазив. Ово је била прва од три велике акције које су одржане тај викенд.