Марфијеви закони о рачунарству

1. Сваки дати програм је у часу кад се користи већ застарео.
  2. Сваки дат програм кошта више и траје дуже.
  3. Ако је програм користан, значи да га треба мењати.
  4. Ако је програм бескористан, мораће да се ради документација.
  5. Сваки дати програм шириће се док не испуни сву расположиву меморију.
  6. Вредност програма сразмерна је тежини папира са излазним резултатима.
  7. Комплексност програма расте док не премаши способност програмера који га одржава.
  8. Ако пробна инсталација савршено функционише, сви следећи системи неће функционисати.
  9. Ако је улазни едитор тако подешен да одбацује сав лош унос, неки досетљиви идиот ће наћи начин да погрешни подаци ипак уђу.
  10. Псовке су језик који сви програмери најбоље познају.
  11. Компјутери су непоуздани, али су људи још непоузданији.
  12. Сваки систем који зависи од људске поузданости је непоуздан.
  13. Ако софтверски пројекат који касни појачаш додатним људима, касниће још више.
  14. Увек има још један баг.
  15. Направи систем који и будала може да користи, па ће само будала и хтети да га користи.
  16. Кад би градитељи градили зграде као што програмери пишу програме, први детлић који наиђе уништио би цивилизацију.