Alternativne tehnologije u nastavi IV razreda Gimnazije

Literatura je konstantan problem. Ne zato što je ima ili nema, veći je problem njena dostupnost i cena. Samim tim bio sam primoran da tražim druga rešenja, tj. Internet. Još je ostala dilema kako rešiti problem praćenja stalnog napretka i standarda internet tehnologija. Sajt svetskog WEB konzorcijuma, koji daje preporuke, trudi se da bude nezavisan od proizvođača softvera i ima lep program obuke web tehnologija.

Njihova škola WEB-a, W3schools nudi sve što nam je potrebno iz oblasti XHTML, CSS, a ima i mnogo više za ambicioznije. Time smo obezbedili kontinuitet i ne gubimo trku sa vremenom. Naravno da to nije jedini izvor našeg znanja, no on pokriva preko 80%. Ostale probleme rešavamo u hodu, uglavnom preko foruma.

Pri obradi dela vezanog za E-marketing, koristim predavanja Prof. Dragana Vukmirovića sa FON-a u Beogradu, uz njegovu dozvolu. Ova oblast nije nikakvo pomodarstvo. Poštovanje pravila koja su argumentovano potvrđena i objašnjena u ovim predavanjima, ključna su stvar u uspešnosti jedne internet prezentacije.

Za potrebe popune sadržaja internet prezentacije, koristimo svaku pisanu ili E-formu do koje može da se dođe. Pri tome je obavezno referenciranje na izvor. Međutim ima situacija u kojima smo mi tvorci nekih sadržaja koji je postavljen. Time smo se upustili i u istraživački rad, kao npr. na sajtu: gljive Vojvodine, Slatkovodne ribe Balkana i Pčelici.

Naslovna strana

Početak